Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotoklub: (re)VIZE 2012

15. 2. 2012

Fotokub Rokycany: vize 2012

 

            V letech 2010 a 2011 si náš fotoklub nasadil laťku vysoko. Po několika letech relativního odpočinku a čerpání tvůrčích sil přišlo období výstavní aktivity. Po velké, řekněme retrospektivní, výstavě v pražském Deliriu a obdobně velkoryse koncipované prezentaci na Chebských dvorcích, snaží se fotoklub pořádat výstavy s užším tematickým vymezením. Tak vznikly soubory "Krajina mého domova" (Rabí 2011) a "Rokycanský fotoklub na nádražích a v kolejišti" (Starý Plzenec 2011). Tradicí se stává účast na Chebských dvorcích. Trvalou prezentací fotoklubových prací je instalace v domovském DDM Rokycany, ale také na místním gymnáziu. Obojí doplněno ještě fotoklubouvou nástěnkou v na budově diakonie.

            Jednotliví členové klubu se zároveň účastní i pozoruhodných mimoklubových (nejen) fotografických projektů. Již léta pravidelně vystavuje Jaroslav Slavík, a tak z mnoha jeho účastí či spoluúčastí jmenujme výstavu v rámci tvůrčí buňky Ohnestrom v prestižní Galerii 4 v Chebu. Nepřehlédnutelná byla velká retrospektiva bratří Gibalů, která se konala v Nižné na Slovensku. Nemála výstav a soutěžních ocenění se pak dočkala Helena Horáčková (Cena Rady Plzeňského kraje - Plaská lípa, výstava Tuklaty atd.). Martin Vraštil udělal radost komornější výstavou "Mezi formáty" uspořádanou s Janem Tomešem.

            Do roku 2012 má fotoklub v plánu tři společné výstavy. V dubnu nás čeká ve známe Galerii Čerťák projekt nazvaný "Vápno v životě člověka. A cement", která jistě prověří naše tvůrčí schopnosti a fantazii. Obsazení takového prostoru je výzva, která by měla posunout fotoklub v jeho současné podobě opět o něco dále, protože s takovými nároky se mnozí setkáváme vůbec poprvé. V červnu by měl následovat zasloužený odpočinek a sklizeň plodů naší práce na vždy příjemné návštěvě Chebu v rámci Chebských dvorků. Podzim by pak měl být ve znamení tematicky volnější výstavy v Kolovratech. Podstatné členské zastoupení bude mít také výstava v radnické synagoze, která se uskuteční v květnu a červnu. Tématem je město Radnice a přilehlé okolí.

            Není vyloučené, že se k výše zmiňovaným přidá ještě další projekt nebo projekty. Pár nápadů na schůzích již padlo, ale i kdyby zůstalo jen u stávajících, práce je před námi dost. Zároveň se již samozřejmě formují některé vize do vzdálenější budoucnosti, jejichž výstupy budou snad odpovídat jejich dlouhodobé přípravě. Pokud by měl některý fotograf chuť se na nich podílet a stát se členem našeho fotoklubu, bude vítán!


rfotoklub@seznam.cz
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář