Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jakés workšopení na Smíchově

21. 6. 2009

SOUČASNÁ TVÁŘ SMÍCHOVA

 

Workshop na téma Současná tvář Smíchova je pokračování cyklu Praha dříve a nyní, v jehož rámci byl v roce 2007 uspořádán stejně koncipovaný workshop na téma Dnešní Karlín a v roce 2008 na téma Dnešní Žižkov. V rámci tohoto projektu byla v Galerii Svazu českých fotografů na podzim 2008 také uspořádána výstava Stará Praha ze Sbírky fotografií SČF.

 Workshop bude organizován ve spolupráci s Klubem přátel Smíchova a proběhne v několika soustředěních. Dvacítka účastníků se v besedách s odborníky teoreticky i prakticky seznámí s možnostmi a úskalími fotografování ve městě. Fotografové Jiří Všetečka, Josef Ptáček a Petr Šálek předají v úvodní části účastníkům své zkušenosti s fotografováním města v klasické i digitální podobě. Během několika dvouhodinových procházek s odborníky kunshistoriky s vytipováním zajímavých míst Smíchova bude probíhat fotografování pod jejich vedením. Mezitím budou účastníci samostatně fotografovat s možností konzultací s vedoucími workshopu. Vzniklé fotografie s komentáři budou pravidelně vystavovány na webu, kde se k nim budou fotografové a návštěvníci vyjadřovat. V dalších setkáních budou postupně hodnoceny a vybírány fotografie na výstavu.

Workshop je pořádán v koordinaci s fotografickou soutěží Praha fotografická a její kategorií na téma: Proměny městské části Praha 5. Tématy pro fotografování jsou:

          Architektura,

Bydlení,

Obchod,

Lidské vztahy,

Kultura.

Fotografie mohou být zaměřeny na současný stav i na průběh oprav a rekonstrukcí. Vítány jsou i fotografie srovnávající.

Snímky vybrané na výstavu budou vytištěny, adjustovány a v jednotné podobě vystaveny. Výstava komentovaných snímků z workshopu a vítězných snímků ze soutěže proběhne současně v Galerii SČF a v galerii smíchovské vinárny Víno na Celné, posléze v  prostorách Městské části Praha 5, předpokládají se i její další reprízy.

Spolu s vybranými snímky ze soutěže a workshopu Nová tvář Karlína a Dnešní Žižkov bude projekt součástí široce koncipované akce Praha dříve a nyní. K výstavě bude vydán katalog.

 

O průběhu workshopu budou pravidelně informovat www.scf.cz

Přihlášky zasílejte na emailovou adresu scf@scf.cz s udáním Vašeho jména a adresy včetně telefonického spojení.

 

První schůzka bude dne 29.června 2009 v vinárně Vino v Celné, Celná 8, Praha 5- Smíchov.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář